در هوای زندگی

 

چه خوبست که تکرار به ملال نرسد؛
امیدباقی بماند و عشق ادامه داشته باشد.

یک نفر هست که من هی مدام دلم می خواهد حالش را بپرسم ببینم روزگارش چطور می گذرد و توی دلم هی برایش آرزوهای خوب دارم.
به قول بهاره این طور وقت ها امواج مثبت توی فضا پخش می شود...

راه رفتن در صبح های ساکت چه خوبست، حتی اگر استخوان ِانگشت شصت پایت هم درد داشته باشد! حتی اگر همان لحظه ای که داری در هوای زندگی می چرخی و گوش تیز کرده ای به صدای دور پرنده هایی که نمی دانی اسمشان چیست ناگهان اتوبوس شرکت واحد با سروصدا از کنارت گذشته باشد و تو اهمیتی نداده باشی.
و تمام حواس ات به آن بوته های خودرویی باشدکه پای تنه ی بریده ی چنارهای نازنین، گلهای سفید ریزی داده است.

یک دفعه دلم فرو می ریزد. درست همین وقت ها که بهتر احساس می کنم زندگی دارد با سرعت از کنارم می گذرد.کاش دستم را بگیرد و کشان کشان هم شده مرا با خود ببرد!

 در راه شفت

پ.ن:  عکس را در راه شفت گرفتم. کوچه ی روستایی ست درهمان نزدیکی ها.

 بعد نوشت: تشکر از راهنمایی mouse عزیز راستش اینترنت پر سرعت دارم اما در پرشین بلاگ مشکل گذاشتن عکس داشتم که بالاخره مثل اینکه درست شد!
از حسن آقای عزیز هم ممنونم برای راهنمایی شان منهم در اسرع وقت همان کار را خواهم کرد.

 

/ 11 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کنج

بوي بهار اين خيابان هاي شمالي را مي شود ملات كرد به بدي هاي شهر.مي شود كاشي هاي لق خيابان ها و كنده كاري هاي گُله به گُله را بي خيال شد.پيچيد توي بازار و وقت اذان حاجي هاي كلاه به سر را ديد كه مي روند براي نماز... بدي هاي شهر را به پرنده هايش ببخشيم بد نمي شود. به دُنباله زنه ها و چي چي ني ها و گاه گداري هم مرغابي هاي وحشي كه از آسمان اش مي گذرند...

کتایون

زندگی تو را با خودش می برد همه جا...

mouse

یک روز صبح زود دلگیر یکی از روزای زمستون از اون وقتایی که آدم به هزار و یک دلیل در اوج افسردگی و دلمردگیه و توی خودم بودم و تعادل هورمونهای بدنم شدیدا بهم خورده بود و دنبال کوچکترین بهانه برای گریه کردن می گشتم ( وشاید به خودکشی هم فکر می کردم) ناگهان در فاصله دو متریم از باغچه سمت راستیم یه سگ سیاه بزرگ یله ( که بعدها بهم گفتن شغال بوده) در اومد و جلوم سبز شد من وایستادم وجیغ خفیفی کشیدم که احتمالا صداشو فقط خودم شنیدم . اون سگ سیاه بزرگ نگاهی بهم کرد و آروم آروم رفت تو باغچه سمت چپی و دور شد ... و من ناگهان توی اون صبح دلگیر زمستون حالم خوب شد و هورمونام تنظیم شدن و من داشتم الکی الکی لبخند می زدم... راه رفتن ها خیلی حال آدمو خوب می کنن خانوم بوک . یه دفعه دیگه هم حالم بد بود و اضطراب داشتم .همینطور که راه میرفتم ناگهان نگاهم افتاد به دودکش یه خونه ازش دود بلند می شد.و از توی اون خونه بوی قیمه (ترکیب گوشت تف داده شده و لپه و زردچوبه و پیازداغ ) می یومد. یکی از پنجره ها هم که گمونم پنجره آشپزخونه بود پرده های نصفه چارخونه سفید قرمز داشت و آرامش عجیبی پیداکردم و بدون هیچ استرسی پیش رفتم . چقدر حرف زدم . م

زنبق دره

به گمان من همه تکراری هم به ملال نمی رسد. اصلا گاهی تکرار خودش مایه شعف است. خب خوش به حال آن یک نفر خانوم بوک. خانوم بوک تمام حس هایت را دوست دارم. کاش می نوشتی. بیشتر می نوشتی. عکس را هم خیلی دوست داشتم. حس ات را و همنطور شفت را. خیلی زیبا است.

علی

این عکسهای قشنگی که میگیرید رو در سایز بزرگتر هم بگذارید لطفا.. [لبخند]

خانم بوک به mouse

ممنونم از شمابرای لینک . کاش در دو کامنت می نوشتید به هر حال حیف شد. من همین عکسی رو که گرفتم در سایت آپلود عکس، آپلود کردم و آدرس اون رو در قسمت " درج و ویرایش تصویر " گذاشتم . دگمه ثبت رو زدم اما عکس باز نشد! نمی دونم اونجا باید کار دیگه ای هم انجام بدم یا نه؟ خواستم همه را در کامنتی در وبلاگتان بنویسم متاسفانه لود نشد چند بار هم ریفرش کردم اما فقط عنوان بلاگتان پیداست!

خدابیامرز

سلام علیکم راه رفتن‌ در صبح، البته قبل از طلوع آفتاب، در تابستام و بهار بسیار دوست دارم. راه رفتن در غروب های شلوغ پر ازدحام زنده را نیز. عکس های قشنگی می گذارید که البته کوچکند و حظ آدم ناتمام می ماند.

شيوا خادمي

انديشه مكن كه بهار است و تو نرگس و سوسن نيستى به حسرت زنده رود زنده نمى‏شود رود، خاكت را زير و رو كن ريشه و آبى مباد كه نمانده باشد، سقفى دارد زندگى كف نيستى ناپديد است، به رنگ و بوى تو خود شادمان مى‏توان بود، گُل نيلوفر مردابه اين جهانيم و به نيلوفر بودن خود شادمانيم.

زنبق دره

به به چه عکس قشنگی خانوم بوک بابت کامنت های خیلی مهربانت ممنونم نمی دانم بلاگر چه مشکلی دارد که نمی توانم تایید کنم همه شان را خواستم بگویم همه کامنت ها به دست من رسیده اگر منتشر نشده اشکال از سیستم من است باز هم ممنون

زهرا.م

چه کوچه ی حسرت برانگیزی... عکس خیلی زیباست، هوای صبحگاه دارد.