پراکنده های صبح

 

سیب زمینی ها را گذاشته ام تا آرم آرام سرخ شوند و آمده ام نشسته ام تا کلماتم را تایپ کنم. بی اعتنا به ترس های پراکنده ای که درمن است!

خورشت ِقیمه را صبح گذاشته ام توی قابلمه تا آرام بپزد. روی تخت مقابل لپ تاپم نشسته ام تا ادامه ی حرف هایم را تایپ کنم. متنی راکه همین صبحی نوشته بودم پیش نویس شده نگه می دارم و منصرف می شوم از ارسال آن.

سردم است. اما هیچ اقدامی برای گرم کردن خودم نمی کنم! رادیاتور را باز نمی کنم. کاپشن ورزشی ام را نمی پوشم. پاهایم یخ زده اند. از توی کشوی دراور که کمی باز مانده است جوراب های مشکی گل ریز نارنجی ام پیداست.حتی آن ها را هم نمی پوشم!

چرخی به سیب زمینی ها می دهم. هنوز مانده تا سرخ شوند. بر می گردم .
اما آن مهم، انگار فرار کرده رفته درهزار تُوی ذهنم مخفی شده است!

دوباره بر می گردم توی سالن، حالا آفتاب کم رمقی روی شمعدانی هاست و بوته ی نسترنی که توی گلدان است. حال گلدان ها خوبست. گله ای ندارند ازبادو ابر و آفتاب، صبورانه غنچه می دهند. و دل ِمن هم به همین صبوری شان خوش است.

و زندگی شاید همین است. همین نقطه ی پایان ِ آخرجمله ای ناتمام.

/ 5 نظر / 26 بازدید
زنبق دره

خانوم بوك عاشق اين لحظه نويسي هايت هستم. اين حس نويسي هايت. كتاب پرنده ي من از فريبا وفي را خواندي؟ گمانم نوشته هاي اين وبلاگ را سر هم كني كتاب خوبي بشود:) حالا گرم شدي؟ سيب زمينيها كه سرخ شدند تو هم گرم شدي؟

زهرا.م

سردت بوده و شاید آفتاب کم گذاشته برای تو. گل‌ها شاید به خاطر همین است که گله‌ای ندارند. اگرچه کم‌رمق ولی به آنها تابیده. حواسی بهشان بوده؛ حواس تو و آفتاب همزمان. میبینی خانم بوک! تو این‌همه نوشتی اما من دلم پیش آن نوشتهٔ پیش‌نویس‌شده است!

عاطفه

و زندگی شاید همین است. همین نقطه ی پایان ِ آخرجمله ای ناتمام.

سلام. میدانی خانم بوک، به گمانم این میل به "گرم نشدن" یکجور مازوخیسم زنانه است. نمیدانم چرا، درد برای زنها لذت دارد گاهی. انگار که بخواهیم خودمان را به گناه نکرده تنبیه کنیم. انگار گله مندیم، در عین رضایت، از آفتاب و شمعدانی ها. راستی چه خوب که حال گلدانهایت حالا هم خوب است، توی این فصل. گلدان پشت پنجره ام، دارد زرد میشود، نمیدانم از کم توجهی من رنجور است یا از زمانه!

عرفانه

سلام خانوم بوک جان. نمیدونم این آهنگ لطیف، همیشه رو سایتت بوده و من نشنیده بودمش تا به حال، یا باید تبریک بگم بابتش. در هرحال، فوق العاده س و آرامش بخش :)