خاکستری

 

من اسمش را گذاشته بودم "خاکستری" پرنده ی کوچک شجاعی که صبح های زود درمحوطه ی خانه قدیمی مان می دیدم اش. همیشه روی زمین دنبال دانه ای،چیزی می گشت.جثه ای کمی بزرگتر از گنجشک داشت با بالهای خاکستری و پاهایی لاغر و بلند.
وقتی روی زمین می نشست انگارکه بخواهد تعادلش را حفظ کندکمی تلوتلو می خورد وحالتی مثل الاکلنگ پیدا می کرد!بعد می ایستاد و از کسی هم نمی ترسید.
وفتی حس می کرد کسی نزدیک می شود به جای آنکه پرواز کندبا آن پاهای نازک شروع می کرد به دویدن! 
بعد از اینکه به خانه تازه آمدیم دیگر خاکستری را ندیدم. تا همین امروز، که داشتم پیاده روی می کردم دیدم توی آن خلوتِ صبحی با فاصله ای جلوتر از من توی پیاده رو داردبه حالت زیگزاک می رود! 
قدم هام را تندتر کردم هرچه نزدیک تر می شدم او قدم های ریزش را تندتر می کرد.

خلاصه کلی از دیدارش شاد شدم.


 پ.ن: برم به گلدونای های توی تراس آب بدم. امروز چه باد گرمی بود!
بعدِ پ.ن: اینکه " بعضی روزها"خب بعضی روزها هستن، همه روزا که نیستن.

 

/ 6 نظر / 2 بازدید
زنبق دره

پس با یار دیدار تازه کردی! چشم و دلت روشن! این همه احساس نزدیکی با طبیعت خیلی خوب است. همین ها آدم را زنده نگه می دارد. گلدان ها خیلی قشنگ هستند و آسمان پر ابر. عکس را می گویم. منظره خوبی است برای تماشا و باز شدن دل. و امیدوارم بعضی روزها و همه روزهایت خیلی خوب باشند.

خدابیامرز

سلام علیکم بعضی‌روزها گاهی همه‌ی روزها هستند، یا به همه‌ی روزها می‌ارزند. لابد خانم بوک ساکن جایی خوش آب و هواست که می‌تواند چنین پرنده‌هایی را ببیند و از دیدنشان شاد بشود. خوش به حالش!

رامک

دیدن بعضی نشان های قدیمی چه آدم را دلگرم می کند

زَرمان

گمانم از دیدنش بیشتر از دیدن یک آدم آشنای قدیمی مثلاً، خوشحال شدید. اینجوری بهتر است.

کنج ى دنج

من جایی خوانده ام که پرنده ها حافظه ی اندک تصویری دارند.ته دلتان شاد باشید که آمده بوده دیدن تان.خوشی کمی نیست.باور کنید