حسی آرام...

 

امروز باران می بارد و هوا سرد است. اما مثل همیشه در اتاق کوچکم، پنجره بازاست
و من روبرویش نشسته ام.

او رفته است.  " آ " ی دلنشین نزدیک به یک ماه است که از پیش ما رفته است.
و من مدام توی دلم دنبالش می گردم اینجا در گوشه ی امن ومطمئن قلبم.

ناهارتاس کباب لیمو درست کرده ام. نورسفید و مات چراغ بالای سینگ بخش کمی از آشپزخانه را
روشن کرده است. حس آرامی همراه شده با بوی ملایم لیموعمانی در فضای خانه. هُود خاموش است! 

از پنجره ی بزرگ سالن درخت های خیابان به وضوح پیداست.
چنارهای خوشبختِ پاییزی زیر بارانی که آرام آرام می بارد تَر شده اند.

 بزرگ مرد کوچک طبقه بالا توی اتاقش هنوز خواب است.
و سکوت درخانه جولان می دهد!

 

/ 8 نظر / 3 بازدید
زنبق دره

عزیزم. عزیزم. بگو که چرا دلت گرفته. آی دلنشین دور است. چقدر دلتنگ کننده. زمان می برد تا دوباره چنارهای خوشبخت، شمعدانی ها و باران دلخوشی های کوچکی را به خانه برگردانند. می دانم که نمی شود برای دیگران تصمیم گرفت اما برای دل مادر هم که شده امیدوارم آ نخواهد به آن دوردورها برود.

زنبق دره

از آن پست های دوست داشتنی ات بود خانوم بوک گرچه یک جای خالی بزرگ در قلب نویسنده آن خودنمایی می کند.

آریانا دبیراجلال

زندگی در این هوای دلنشین خواهی نخواهی آدم را بارانی و آبی می کند. چه برسد به شما لیدی بوک عزیزکه خودتان بانوی شعر بارانید. شهر من که سیاه است. هوایش آدمهایش و کم کمدل هایآدم هایش...

آریانا دبیراجلال

حقیقتش لیدی بوک عزیز یک چیزی مانده توی دلم گفتم بگویم برایتان و خلاص! پیش از ماه عزای سالار شهیدان پشت شیشه مغازه ای یک دست فنجان بلور دیدم که میان آن همه زینگیل بینگیل، سادگی اش بد جوری چشمم را گرفت. ناقلا او هم مدام چشمک میزد و گویاسحرم کرد یا چه . به خودم آمدم دیدم بعله فنجان ها خریده ام و در راه بازگشت منزلم!! ما که ازپاییز دل انگیز امسال غصه هوای چرک و دودی اش نصیبمان شد. دیدم طرف های شما بارانی ست و دلبری می کند گفتم با فنجان های بلور و یک جعبه بیسکیویت! - از همان ها که طعم کودکی می دهند- خدمت برسم برای عرض سلام و دور هم بودن. گفتم کنار پنجره یا در ایوان شما دور هم بنشینیم. . چای را هم لیدی زنبق خودمان دم می کند که به از شما نباشه کدبانویی ست قابل. فنجان و بیسکیویت! را هم حقیر تقدیم می کند... مهمان خود خوانده! نمی خواهید؟!!

ندا

سلام خانوم بوک عزیز نمیدانم هر وقت اینجا می ایم همه ی بو های خوب دنیا یک هو هجوم می اورند به دماغم ‌!‌!‌!بس که اینجا همه چیزش واقعی و از همه بهتر قشنگ است

زهرا.م

لذيذ و خوشبو؛ هود هم كه خاموش است. الان كه از نوشتن اين پست گذشته و دارم كامنت ميگذارم، به حسي كه وقت خواندنش داشتم فكر ميكنم. ميبينم كه هميشه اينجا من احساس خوبي داشته ام. فرقي ندارد كه دقيقاً چي بوده ولي اين را مطمئنم كه حس خوبي بوده. خدا كند «آ» هم بداند كه در گوشه اي به اندازه ي يك دنيا حضور دارد.

صابر

یاد باد آنکه ز ما وقت سفر یاد نکرد !