باران باران


 
لباس لحظه ها پاک است.*

 امروز یکی از شگفت انگیزترین یکشنبه های تابستانی ست!
و این طوری است که یکشنبه ها، قطار زیر باران می ایستد.

هفت وسی دقیقه صبح ِآخرین روز مرداد با باران شروع شد. انگار بعد از آن گرمای داغ و سوزان گلدان ها و گلهای باغچه درباران نفسی تازه کردند. لباس های شسته شده روی بندرخت در تراس خیس خیس اند. اهالی خانه هنوز خواب اند! توی فکرم برای ناهار آبگوشت لیمو با پلوی زعفرانی و ته دیگ ته چین درست کنم. اما بیشتر در این فکرم بروم کمی در باران قدم بزنم.و با وجودی که امروزخواب ماندم وبه کلاس ورزش نرسیدم حس می کنم کمی آسودگی در ذهنم می چرخد!
توی اتاق مقابل پنچره در هوای آزاد و رها شده ی بارانی چهل وپنج دقیقه ورزش کردم. حالا بیدارترم. و آن دورها پیداست درخت ها تازه ترند. همه جا ساکت تر است. آسمان ابری تر و زمین تر شده است،نفس عمیقی می کشم.بوی خاک حسی از کودکی را می نشاند درست روبرویم!

و من این حد بالای هر چیز که " تر " می شود را بیش تر، دوست تر ش  می دارم.

 

* سهراب سپهری

 

/ 5 نظر / 2 بازدید
زنبق دره

خانوم بوک به ظاهر فقط ده خط می نویسی اما انگار یک کتاب را خلاصه کرده ای در ده خط. یک عمر کودکی و زندگی و عشق و لطافت را انگار خلاصه کرده ای در در خط. من از کجایش بنویسم وقتی هر خطش یک داستان است. یک داستان خیلی زیبا

ندا

تر..خیس چه واژه های آشنا و دوست داشتنی!!!

mouse

می فهمم خانوم بوک.خوش به حالتون کاش می شد این لحظات آسودگی خیال رو ذخیره کنیم برای روزهای سخت

زنبق دره

شب به خیر خانوم بوک. باران تمام شد و من دیر رسیدم؟ هر روز که باران می بارد من را با خودت ببر برای قدم زدن و دویدن و هر شب که باران می بارد برایم یک لیوان چای داغ بریز. هنوز بخارش تمام نشده با شیرینی آمده ام. راستی بالاخره کدام یک از غذاهای خوشمزه ات را پختی؟ همه را؟

زنبق دره

نوووووووووووش جان هم غذاها و هم پیاده روی های خیس صبحگاهی