لطفا کمی صبر کنید...

 

ماشین لباسشویی با صدایی نرم دور محور خود می چرخد و می چرخد اوج می گیرد و کمی بعد آرام می شود. اشیا آیا گله ای هم دارند!؟ ظاهرا" که نه، بعضی ثابت یک جا سال ها می مانند آن هایی هم که می چرخند از دور خود خارج نمی شوندکاریکنواخت همیشگی شان است تا روزی که عمرشان به پایان برسد.
در همین فکرها هستم وبه موسیقی آرامی که از مانیتور پخش می شود گوش می دهم. پشت پنجره همه جا سپید و مه گرفته است تنها شاخه های نازک درختان دردورها از لابه لای مه پیداست. چشم می بندم،بازمی کنم "لطفاکمی صبر کنید..." ظاهرا عجله ای ندارم و صبرم هم زیاد است همین طور که به موسیقی گوش می دهم به آرامی چشم باز می کنم بازهمان پیام "لطفا کمی صبر کنید..." صفحه ارسال یادداشت لود نمی شودهمه چیز توی ذهنم مثل فیلمی که با حرکت تندنمایش بدهند می گذرد. از اصل موضوعی که می خواستم درباره اش بنویسم پرتاب می شوم جایی دیگر. به خودم می گویم آنقدرها هم که مهم نبود چه فرقی داردمگر امروز خانم بوک چه کار مهمی می خواست انجام بدهد روزها همان اند که بوده اند فقط گاهی توی ذهنش پرنده ای از سمت خیال پر می زند. همین.
بالاخره صفحه سپیدباز می شود اما دیگر انگشتانم مردداند.

 از پشت مه آفتاب سَرکج می کندتوی حیاط ما، آنقدر دل انگیز و ملایم روی برگ های سبز ِشمعدانی ها می چرخد که من دلم آب می شود!
می نویسم: زندگی جدای از یکنواختی ها هنوز روی پای خودش ایستاده پا برجاست.

 

بعدنوشت : هیجدهم دی ماه تولد " آ " بود. در یک صبح برفی و زیبا پشت پنجره برف می بارید.

 

 

/ 8 نظر / 30 بازدید
لاف

ولی من وقتی کسی به اون گوشه دنج سر میزنه و از دنجی درش میاره رو دوست دارم :)[گل]

رامک

تولد آ مبارک. امیدوارم هرجا که هست سالم و سلامت و شاد باشد. خان/ل قشنگی دارید خانم بوک عزیز.

زهرا.م

اشيا حرفي ندارند. ما چي؟ من كه از گير افتادن توي چرخه‌ها ميترسم؛ مگر آنها كه دوستشان دارم و لذت‌بخشند. حرفهايي كه بايد بزني و «لطفا كمي صبر كنيد ...» را يكوقتي دور نريزي ها. ما خريدار خاك پر پرنده خيالت هستيم، چه برسد به اوج گرفتن و پروازش. آ و پدرش هر دو دي‌ماهي‌اند؟ چه خوب است كه آدم علاوه بر شب يلدا دي ماه تولد هم داشته باشد. مباركت باشد.

سید مجیب

[ناراحت][ناراحت][ناراحت] من آهنگ قبلیو رو می خوام [نگران] این آهنگه شده بود برام ی دلگرمی ای در دنیای تنهایی هام [گریه]

عاطفه

" زندگی جدای از یکنواختی ها هنوز روی پای خودش ایستاده پا برجاست." قشنگه-

سنگ نبشت

البته روی پای خودش ایستاده جائی که بازیچه هایی مثل ما دارد.