و امروز روز دیگریست

 

پستچی زنگ زد. اما من نمی دانم چرا دوست دارم بنویسم " پستچی در زد " نمی دانستم از کدام سمت آمده است. درپاکت بازشده بود و دوباره چسب خورده بود! پستچی می گفت این برای بازبینی مجدد است! پشت ِدر نگاهی به آدرس روی پاکت انداختم خط " آ" بود. با تعجب و خوشحالی پاکت را باز کردم." یک کارت تبریک و یک شال گرم برای تولدپدرش."

لامپ اتاق مان مدام می سوزد! این بار پنجم در هفته ی گذشته است که لامپ اتاق می سوزد! و ما انگار ناچاریم مبلغی هم برای خرید لامپ کنار بگذاریم که در خاموشی نمانیم. الان زیر نورکم رنگ آباژور کنارتخت نشسته ام چای سبز با لیمو می خورم و کمی هم سرم درد می کند. صبح امروز تا همین الان که ساعت پنج و بیست دقیقه عصر می باشد هنوز دارد باران می بارد. بعضی اوقات در همین روزهای بارانی و ساکت، خانه حس آرامی به خود می گیرد وقتی وارد سالن می شوم وقتی نور ملایم روز برای رفتن مردد است و خودش را روی میزناهار خوری می کشد! آرامش بیش از هر وقت دیگری پیداست. درآن لحظه حس بی نظیری درونم راه می رود مثل جریانی خاموش ومطمئن همراهم می شود تا پرده های توی سالن با صدای یکنواخت گیره ها روی ریل کشیده شوند و لامپ توی سالن روشن شود برای شبی گرم همراه عطرنرگس های توی گلدانِ شیشه ای روی میز و یک جفت میل شماره چار و کامواهای رنگی.

 

/ 6 نظر / 28 بازدید
رامک

دلم برای آن سالی که برایم پر از کاموای رنگی بود تنگ شده

زنبق دره

اي جانم!‌چه شب خوبي كه به عطر نرگس و ميل شماره چهار و بافتني ختم شود. اصلا زمستان يعني اين... حس خوب در زدن پستچي و گرفتن بسته از دست پستچي. اون هم از طرف آ. حال خوب شما را خريداريم.

زهرا.م

دلم ميخواهد در اين روز باراني -كه براي من هم روز متفاوت ديگريست- هي اين نوشته را بخوانم. يادم آمد كه من هم زماني چشم براه پستچي بودم. حتي نميگذاشتم زنگ و در بزند. پيش از رسيدن او، ماهي من دم در رفته بود و چه نامه‌هايي!... اين بار ما هم باران داريم و هم نرگسهاي توي گلدان شيشه اي. تصور و درك حس و رنگ و آرامش نوشته‌ات اين بار راحتتر است. فقط به جاي لامپ اتاق، چراغ هود دائم ميسوزد :)

سید مجیب

سلام اتفاقا داشتم ب این فکر می کردم، که خونه جدید در بلاد کفر، زنگ نداره، کوبه ای هم نداره، بعضی ها در صندوق پستی در رو محکم می زنند و بعضی دیگر با دست ...

بدون اسم

سلام این کامنت رو من یک هفته پیش تلاش کردم با موبایلم توی اتوبوس براتون بذارم نشد اما یادم رفت بعدش تا امروز که پست جدید گذاشتین دوباره اومدم بگم این پست عاااااااااااالی بود و خوش باشین ان شالله